Święto Pluszowego Misia – w bibliotece

29 listopada, 2016

Co roku pod koniec listopada do naszych bibliotek wraz ze swoimi właścicielami przybywają misie -małe, duże, bure, kolorowe, milutkie, puchate, z kokardką czy w kubraczku.

Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

W tym roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia gościliśmy przeszło 100 dzieci z przedszkola w Leśnicy, Jurgowie oraz ze szkół z Czarnej Góry, Rzepisk oraz Białki Tatrzańskiej.

Bukowina Tatrzańska:

Leśnica: