V Gminny Konkurs recytatorski p.t. „Polscy Poeci Dzieciom”

25 maja, 2017

Piąty Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Polscy Poeci Dzieciom” już za nami. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Odbył się 23 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej. Wzięło w nim udział 37 dzieci z dziesięciu szkół.

Główne cele konkursu to m.in.: promocja twórczości polskich poetów, prezentacja recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestniczenia w kulturze, promowanie młodych talentów.

Jury w składzie: Anna Wiśniewska- instruktor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, Alicja Wierzbanowska- referent ds. promocji BCK w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Bernadeta Młynarczyk- emerytowana polonistka z Czarnej Góry oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs był przeprowadzony  w trzech kategoriach wiekowych. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

I kategoria kl. I

I miejsce: Oliwia Iwaniec (Brzegi)

II miejsce: Julia Zubek (Białka Tatrz.)

III miejsce: Marlena Gał (Bukowina Tatrz.)

Wyróżnienie: Franciszek Koszut (Czarna Góra Zagóra)

II kategoria kl. II

I miejsce: Weronika Zubek (Brzegi)

II miejsce: Ex aequo Ania Budrzeńska (Bukowina Tatrz.), Andrzej Krupa (Jurgów)

III miejsce: Maria Kuchta (Białka Tatrz.)

III kategoria kl. III

I miejsce: Ex aequo Franciszek Haładyna (Bukowina Tatrz.), Gabriela Babiarz (Brzegi)

II miejsce: Maciej Morawa (Leśnica)

III miejsce: Szymon Wolski (Jurgów)

Wyróżnienie: Monika Głód (Bukowina Tatrz.)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodycze, a zwycięzcy dodatkowo gry lub puzzle.

Organizatorzy oraz jury składają serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom, opiekunom za zachęcenie oraz przygotowanie dzieci, za zainteresowanie oraz liczny udział w konkursie.

W przyszłości zachęcamy również do poszukiwania różnorodnego repertuaru, a także sięgania po współczesnych poetów. Podziękowania składamy także naszym sponsorom, którymi są : Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem, Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej, GS Bukowina Tatrzańska, Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej, Kotelnica Białczańska oraz Dom Wczasowy „Stokrotka” w Białce Tatrzańskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!

Koordynator konkursu – mgr Katarzyna Twardosz