Pasowanie na czytelnika w Leśnicy

25 kwietnia, 2018

W piękny słoneczny poranek  19 kwietnia 2018 r. do Biblioteki Publicznej w Leśnicy zawitali uczniowie pierwszej klasy ze szkoły podstawowej w Groniu wraz ze swoją wychowawczynią, panią Agnieszką Wróbel.

Celem ich wizyty było zapisanie się do biblioteki. Najpierw uczniowie zapoznali się z biblioteką, jej zbiorami, układem książek. Dowiedzieli się kto może korzystać z biblioteki publicznej, na jakich zasadach, jak należy się zachowywać w bibliotece i wiele innych ciekawych rzeczy. Następnie musieli zdać specjalny egzamin sprawdzający  ich poziom czytania.

Po wykazaniu się swoimi umiejętnościami złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika przez panią bibliotekarkę. Wszyscy otrzymali na pamiątkę piękne książki, zakładki oraz  słodycze. Niektórzy już w ten dzień wypożyczyli sobie pierwsze książeczki do domu.

Serdecznie witamy 15 młodych czytelników, jeszcze raz dziękujemy p. Agnieszce za przyprowadzenie swoich podopiecznych do nas i zapraszamy do jak najczęstszego korzystania z naszych zasobów bibliotecznych.