„RzeczpospoCzyta” Noc Bibliotek 2018r.

11 czerwca, 2018

„RzeczpospoCzyta” to tegoroczne hasło przewodnie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Akcja ma na celu niekonwencjonalny sposób promowania czytelnictwa i biblioteki, jako najbardziej dostępnej i otwartej instytucji kultury. Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej  również wzięła udział w tegorocznej akcji.

Do naszej biblioteki przyjechali z tej okazji uczniowie  klas V ze Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej wraz ze swymi opiekunami. Najpierw wszyscy zapoznali się z działalnością biblioteki, regulaminem wypożyczalni, czytelni, obejrzeli księgozbiór oraz czasopisma.

W programie wieczoru znalazło się wiele atrakcji, m.in. takich jak: quiz o Polsce,  gra w kółko i krzyżyk, pokaz mody „gazetowej”, gra detektywistyczna, konkursy.

Na zakończenie akcji, kiedy zapadła noc ok. godz. 20.00 odbyła się projekcja filmu „Tarapaty”, który jak przystało na familijną przygodę, wciągnął całe towarzystwo. Film mogliśmy udostępnić dzięki przystąpieniu do IV ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Zapraszamy do obejrzenia materiału fotograficznego z wydarzenia.