Kartki Pana Andersena

30 lipca, 2019

Pewnego wiosennego dnia pan Andersen wybrał się na spotkanie ze swoim wydawcą. Chciał mu pokazać swoją nową książkę. Ale nagły wiatr  porwał kartki pana Andersena i świat baśni stanął na głowie. W kwiatuszku zamiast Calineczki znalazła się obrzydliwa ropucha. Do Myszy i Calineczki, zamiast kreta, przychodzą w gości „stare trolle pierwszej klasy z ogonami”. Dzielny ołowiany żołnierzyk próbuje odpłynąć na liściu nenufaru.

Mimo wielkiego bałaganu, Alla Maslovskaya spróbuje opowiedzieć historię Calineczki. Pomoże jej w tym mała publiczność i piękne cieniowe obrazy.

Taką to historię o Calineczce zobaczyły 22 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej dzieci z Niepublicznego Przedszkola Samorządowego w Jurgowie oraz z Przedszkola Hopsasa w Bukowinie Tatrzańskiej. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty, na których uczestnicy wykonywali motylki i kwiaty.

MAŁY WIELKI TEATR

Projekt Teatru Figur Kraków ma objazd spektakli po Małopolsce. Jego główną ideą jest nie tylko przywiezienie do wiosek wartościowych spektakli teatralnych dla najmłodszych widzów, ale również wsparcie lokalnych liderów w budowaniu długofalowej oferty kulturalnej. Dobry teatr nie musi być zarezerwowany tylko dla dużych ośrodków miejskich.

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 3-8 lat, nauczycieli oraz rodziców i dzieli się na trzy etapy:

• Spotkania z lokalnymi liderami.
  • Realizacja warsztatów dla nauczycieli i animatorów kultury.
  • Prezentacja spektakli wraz z warsztatami kontekstowymi. W ramach objazdu zrealizowane zostaną 32 spektakle połączone z warsztatami w 16 miejscowościach Małopolski oraz 4 spotkania warsztatowe dla dorosłych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.