IV Gminny Konkurs recytatorski p.t. „Polscy Poeci Dzieciom”

24 maja, 2016

Czwartkowe przedpołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej było poświęcone twórczości polskich poetów. Tradycją już stało się organizowanie corocznego Konkursu Recytatorskiego p.t. „Polscy Poeci Dzieciom” dla klas I-III ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W tym roku  konkurs odbył się 19 maja 2016 r.. Wzięło w nim udział 51 dzieci z dziewięciu szkół .

Główne cele konkursu to m.in.: promocja twórczości polskich poetów, prezentacja recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestniczenia w kulturze, promowanie młodych talentów.

Jury w składzie: Elżbieta Stoch-kierownik GBP w Poroninie, Alicja Wierzbanowska- referent ds. promocji BCK w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Bernadeta Młynarczyk- emerytowana polonistka z Czarnej Góry oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Konkurs był przeprowadzony  w trzech kategoriach wiekowych. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

Kategoria klas I:

I miejsce: Weronika Zubek (Brzegi)

II miejsce: Oliwia Iwaniec (Brzegi)

III miejsce: Andrzej Krupa (Jurgów)

Wyróżnienia: Benedykt Koszarek (Bukowina Tatrzańska) i Nikola Szymańczyk ( Czarna Góra- Zagóra)

Kategoria klas II:

I miejsce: Franciszek Haładyna (Bukowina Tatrzańska)

II miejsce: Magdalena Kondziołek(Brzegi)

III miejsce: Szymon Wolski (Jurgów)

Wyróżnienia: Gabriela Babiarz (Brzegi) i Helena Bryja ( Bukowina Tatrzańska)

Kategoria klas III:

I miejsce: Alicja Kuchta (Białka Tatrzańska)

II miejsce: Katarzyna Głód (Bukowina Tatrzańska)

III miejsce: Zofia Wojtas (Jurgów)

Wyróżnienia: Agata Kustwan (Leśnica) i Anna Malec ( Rzepiska Sp nr 2)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i słodycze.

Organizatorzy oraz jury składają serdeczne podziękowania  rodzicom, nauczycielom, dziadkom za zachęcenie oraz przygotowanie dzieci, za zainteresowanie oraz liczny udział w konkursie. W przyszłości zachęcamy również do poszukiwania różnorodnego repertuaru, a także sięgania po współczesnych poetów. Podziękowania składamy także naszym sponsorom: Miejskiej Bibliotece Publicznej im. S. Żeromskiego w Zakopanem oraz spółce GS Bukowina Tatrzańska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!

Koordynator konkursu – mgr Katarzyna Twardosz

Zdjęcia: Dariusz Budrzeński