„Głośne czytanie w bibliotece”

15 października, 2017

Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla bibliotek publicznych w gminie Bukowina Tatrzańska znakomitą okazją do spotkania się z księżmi poszczególnych parafii pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”.

Podczas spotkań zaproszeni goście czytali młodym słuchaczom różne fragmenty Biblii, Pisma św., a także bajek i wierszy.

Spotkania odbyły się w bibliotece: w Czarnej Górze, Białce Tatrzańskiej, Jurgowie oraz Leśnicy. Gościem biblioteki w Czarnej Górze był Ksiądz Proboszcz Stanisław Malarz, a słuchaczami uczniowie klasy VI. W Jurgowie przedszkolakom czytał ksiądz wikariusz Bartłomiej Roman. Do biblioteki w Białce przybył ks. wikariusz Marcin Bętkowski i uczniowie ze szkoły podstawowej z kl. V.  Natomiast w Leśnicy ks. wikariusz Jacek Jastrzębski czytał uczniom klasy III Gimnazjum fragment Pisma Św. Uczniowie w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanych tekstów.

Na zakończenie tych miłych wizyt był słodki poczęstunek.

Czarna Góra:

Białka Tatrzańska: