Biblioteka- „Miejsce Przyjazne Maluchom”

30 października, 2014

W niedzielę 19 października 2014 r. podczas uroczystej gali w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie dwie biblioteki z gminy Bukowina Tatrzańska zostały nagrodzone certyfikatem „Miejsce Przyjazne Maluchom”. Są to filie GBP –filia w Czarnej Górze oraz w Leśnicy. Certyfikat odebrała z-ca dyrektor Katarzyna Twardosz.

Certyfikat „Miejsce przyjazne Maluchom” przyznawany jest miejscom szczególnym, które tworzą dla najmłodszych przyjazną, kolorową, bezpieczną i otwartą na ich potrzeby przestrzeń.
Głównym celem akcji jest promocja tych miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi, respektujących szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność maluchów nie jest problemem. Nasze biblioteki spełniają te wymogi , a pracownicy tworzą w nich warunki sprzyjające rozwojowi i zabawie naszych najmłodszych czytelników.

Organizatorami akcji są: agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza oraz portal Wrota Małopolski. Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Informacje o niej pojawią się także na oficjalnej stronie miasta.

Miejsca przyjazne maluchom:

Biblioteka w Czarnej Górze