Urodziny Pluszowego Misia w bibliotece

4 grudnia, 2018

25 listopada 2018 r.  to dzień, kiedy Pluszowy Miś obchodził swoje 116 urodziny. Również nasza Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami obchodziła to święto.

Do biblioteki w Bukowinie Tatrzańskiej przyjechały z tej okazji dzieci z klas O-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzepiskach wraz ze swymi wychowawczyniami.  Bibliotekę w Czarnej Górze odwiedziła klasa II z p. Gosią Jamróz.

Po zwiedzeniu bibliotek urodzinowi goście słuchali czytanych bajek o misiach, oglądali wystawy książkowe, w których głównymi bohaterami były różne misie. Były też różne gry, konkursy, zabawy, zagadki. Na zakończenie wszyscy otrzymali misiowy poczęstunek.

„Historia Pluszowego Misia rozpoczęła się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.”

Zapraszamy do fotorelacji.

Bukowina T.