VII Gminny Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci Dzieciom” – podsumowanie

28 czerwca, 2019

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej dnia 30 maja 2019 r.  odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski pt.” Polscy Poeci Dzieciom”. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z 9 szkół podstawowych z Gminy Bukowina Tatrzańska. Łącznie brało udział 24 uczestników.

Cele konkursu to :

• promocja twórczości poetów polskich
  • kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego
  • prezentacja recytatorskich i aktorskich uzdolnień uczniów
  • upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci
  • wykorzystanie własnej wyobraźni twórczej i oryginalności pomysłów
  • wymiana doświadczeń
  • spotkanie i integracja środowisk szkolnych oraz zainicjowanie wydarzenia kulturalnego
  • zaktywizowanie uczniów poprzez umożliwienie im samodzielnego doboru technik
  • kształcenie umiejętności publicznego prezentowania swoich zainteresowań w przystępny i ciekawy sposób.

Jury w składzie: Anna Wiśniewska-instruktor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, Elzbieta Pietrzyk-dyrektor przedszkola w Jurgowie oraz Krystyna Półtorak- bibliotekarka z biblioteki w Białce tatrzańskiej oceniało opanowanie pamięciowe tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu a także ogólne wrażenie artystyczne. Jury przyznało I,II,III miejsca najlepszym recytatorom i przyznało wszystkim uczestnikom nagrody.

I miejsca: Franciszek Wojtanek, Wiktoria Wacław, Oskar Kaczanowski

II miejsca: Emilia Hodorowicz, Borys Rabiański, Zofia Pytel

III miejsca: Rozalia Haładyna, Paulina Wojtanek, Aleksandra Malec

Dziękujemy bardzo rodzicom, opiekunom, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również naszym sponsorom nagród, którymi w tym roku byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Żeromskiego w Zakopanem, GS – Spółdzielnia „Tatry” w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć w galerii.