8 kwietnia, 2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej prowadzi swoją działalność, ze względów bezpieczeństwa w ograniczonym zakresie.

Biblioteka jest czynna w godzinach od 9.00 – 15.30.

Obecnie jest dostępna tylko usługa wypożyczania i zwrotów książek. Nie będzie dostępny kącik zabaw dla dzieci.

Dla bezpieczeństwa wszystkich korzystających, obowiązuje przestrzeganie następujących zasad:
– do biblioteki będzie mogło wejść tylko 7 osób,
– po wejściu do biblioteki należy oddać książki na specjalnie wyznaczone miejsce a później obowiązkowo zdezynfekować ręce,
– wejście do biblioteki jest możliwe tylko w maseczkach ochronnych

Zalecamy aby przed wizytą w bibliotece sprawdzić w katalogu: https://www.bukowina-gbp.sowwwa.pl/ dostępność zbiorów, które chce się wypożyczyć, zarezerwować je i odebrać w terminie do 7 dni.

Rezerwacji zbiorów można dokonać w następujący sposób:

1. telefonicznie: 18 20 776 94
  2. mailowo: kontakt@bibliotekabukowina.pl
  3. za pośrednictwem facebook’a

W najbliższym czasie nie będą się odbywać lekcje biblioteczne jak również spotkania dla dzieci. Przedstawione procedury oparte są na rekomendacjach Ministerstwa Rozwoju opracowanych w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym, rekomendacjach Biblioteki Narodowej oraz wytycznych Organizatora.