Czytanie Wzmacnia

13 października, 2021

Kolejny już raz Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej wraz z p. Beatą Koszut i p. Marią Bryja. Atrakcji i zadań do wykonania było mnóstwo. Ponieważ zwieńczeniem nocy był film detektywistyczny, więc i zadania nawiązywały do pracy detektywa. Na początku dzieci sprawdzały  wiedzę dotyczącą rozwijania swoich zmysłów. Badaliśmy zmysł smaku, węchu, słuchu, dotyku, wzroku.

Hasło tegorocznej edycji to „ Czytanie wzmacnia”. Czytanie poszerza naszą wiedzę, wzmacnia relacje, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, stymuluje umysł. Dlatego uczniowie mieli też zadania, które polegały na poszukiwaniu różnych informacji w czasopismach, odpowiedzi dotyczących działalności biblioteki, a także stworzyć pracę artystyczną inspirowaną tekstem z wybranych książek ukrytych na półkach. Humory i dobra zabawa dopisywała wszystkim. Wszyscy też chętnie wykonywali swoje zadania. W poszczególnych grupach wspierali się wzajemnie.

Nagrodą była pizza, napoje i popcorn, przy którym oglądaliśmy film pt. „Operacja. Człowiek w czerni”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział.