Przedszkolaki w bibliotece

22 grudnia, 2021

Do biblioteki zawitały dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czarnej Górze Zagórze wraz z wychowawczynią. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Dzieci poznały podstawowe zasady korzystania z biblioteki.

Dowiedziały się w jaki sposób można zostać czytelnikiem, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznały zasady poszanowania książek. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przeglądały książeczki, oczywiście największe emocje wzbudzał kącik zabaw dla dzieci. Z ciekawością wysłuchały także czytanych bajek. Na zakończenie  wizyty dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Moja choinka”.

Wszystkie maluszki które jeszcze nie są czytelnikami serdecznie zachęcamy do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. Pamiętajmy, że nawyk czytania należy kształtować w dzieciach od najmłodszych lat, a biblioteka może być w tym procesie nieodłącznym elementem.