VIII Noc Bibliotek 2022

5 października, 2022

Tegoroczne hasło brzmiało „To się musi powieść”. I w naszej bibliotece się powiodło. Tę noc spędzili z nami uczniowie klasy 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Górze. Podzieleni na grupy kilkuosobowe stworzyliśmy okładki nowych powieści detektywistycznych. Oprócz tego były różne zadania do wykonania, i łatwe i trudne. Ale był też czas na relaks: super film, popcorn i pizzę.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.