Teatr w Bibliotece

8 marca, 2023

W dniu 03.03.2023 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej, zaprosiliśmy uczniów klas I-III. Mogli oni zobaczyć spektakl „Anaruk w Grenlandii” w wykonaniu artystów z Teatru „Blaszany Bębenek” .

Spektakl to opowieść o chłopcu, który wychowuje się w mroźnej i śnieżnej krainie. Pewnego dnia za namową ojca wyrusza łowić ryby, aby nauczyć się samodzielności i zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą przetrwać w każdych warunkach. Kiedy okazuje się, że dzielnie wykonał swoje zadanie, podejmuje się trudniejszych wyzwań i wyrusza w dalszą podróż ze swoim przyjacielem. Spotykają go tam ciekawe i zabawne przygody, między innymi spotkanie z gęsią, uwięzienie na krze lodowej daleko od brzegu oraz ucieczka przed groźnym niedźwiedziem.
Przedstawienie niesie pozytywne treści, przedstawia wartość przyjaźni, konieczność pomocy bliskim, zachęca dzieci do zabawy i do poznawania świata razem z Anarukiem.

Bardzo serdecznie dziękujemy za sfinansowanie spektaklu Wójtowi Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzejowi Pietrzykowi oraz Gminnej  Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.