Jak Nie Czytam Jak Czytam

7 czerwca, 2023

7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki.    W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę. Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej wraz z filią w Białce Tatrzańskiej przyłączyła się po raz pierwszy do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównym celem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić młodych ludzi, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. Akcja jest niepolityczna, bez zewnętrznego finansowania.

Dziękujemy uczniom i wychowawcom Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej i za udział w tym przedsięwzięciu.