Pasowanie na Czytelnika

20 czerwca, 2023

20 czerwca 2023 r. w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Białce Tatrzańskiej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej, którzy przyszli do nas pod opieką pani Anny Gacek. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, uczestniczyli w warsztatach czytelniczo – plastycznych . Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Nasi najmłodsi uczniowie  odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni  i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie,  że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowy dyplom wraz z książką.

W ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali  pacynki z postaciami  ze znanych bajek.

Gratulujemy nowym czytelnikom i mamy nadzieję, że będą nas często odwiedzali.