Wakacyjne spotkanie z Pippi

20 lipca, 2023

Kolejne spotkanie „Wakacyjne środy w Bibliotece” odbyło się w towarzystwie Pipi Pończoszanki. Dzieci wysłuchały fragmentów książki czytanych przez prowadzącą panią Elę. Zapoznały się z głównymi bohaterami, po czym przeprowadziły trening wyobraźni.

W związku z tym wykonały kilka zadań: chodzenie tyłem, zamiana bucików, czytanie wspak itp. Zadaniem uczestników było również odnalezienie w bibliotece ukrytej małpki Pana Nilsona i Pipi oraz rozwiązanie quizu. Za poprawną odpowiedź była nagroda. Następnie dzieci przystąpiły do wykonania postaci Pipi Pończoszanki. Zaplatały rude warkoczyki, wycinały lub malowały ubranka na miarę. Każda praca była inna, a nasza bohaterka zaprezentowana w różnych ciekawych odsłonach.
Zadowolone dzieci pozowały do zdjęć, po czym zostały zaproszone na następne zajęcia pod hasłem ,, Nad wakacyjnym morzem”…Dziękujemy, że jesteście z nami !