Ważna Informacja dla naszych czytelników

13 września, 2023

Od 1 lipca 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Leśnicy, Czarnej Górze i Jurgowie zaczęło obowiązywać Internetowe Konto Czytelnika (IKCz) na którym znajduje się nowa karta biblioteczna. IKCz pozwala czytelnikowi m.in. na rezerwowanie, zamawianie oraz prolongowanie książek online.

Aby założyć konto należy:

1. Wejść na stronę https://www.bukowina-gbp.sowa.pl w zakładkę „Konto”, kliknąć „Zarejestruj się” i uzupełnić swoje dane.
  • Czytelnicy, którzy posiadali starą kartą biblioteczną zostaną aktywowani w ciągu 24h i jeśli posiadają zaległe książki zostaną im przepisane na IKCz.
  • Nowi Czytelnicy podczas wizyty w bibliotece będą musieli potwierdzić swoje dane dowodem osobistym/legitymacją szkolną.

Można również:

1. Udać się do biblioteki i poprosić bibliotekarza o założenie konta. Ważne jest aby posiadać swój własny email lub numer telefonu.

Dodatkowe Informacje:

• Czytelnicy niepełnoletni również mogą się zarejestrować i posiadać dostęp do swojego konta. Wystarczy posiadać email lub kod wygenerowany przez bibliotekarza.

• Zachęcamy rodziców/opiekunów prawnych do założenia swojego IKCz aby w pełni posiadać nadzór nad kontem dziecka. Powiązanie konta pomiędzy rodzicem a dzieckiem wykonuje bibliotekarz.