Noc Bibliotek 2023

11 października, 2023

Tegoroczna IX noc w bibliotece w Bukowinie Tatrzańskiej już za nami. Naszymi gośćmi byli uczniowie klasy 3 a i 3 b ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrz.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Tegoroczne hasło brzmi „Absurd nie czytać”. Bo absurdem jest  umieć czytać i nie korzystać z bogatego zasobu naszego księgozbioru. Uczniowie najpierw odkrywali zakodowane rysunki, tworząc mapy  ciekawych miejsc do czytania. Następnie był seans filmowy „Moja mama gorylica”. I jak to w kinie z paczką popcornu.

Po zakończeniu filmu dzieci w grupach stworzyły piękne prace plastyczne nawiązujące do filmu.

Ten miły wieczór zakończyliśmy degustacją pysznej pizzy z karczmy Giewont.

Dziękujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki.