IX Gminny Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci Dzieciom”

21 listopada, 2023

15 listopada w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klas 1-3 z siedmiu gminnych szkół podstawowych na IX konkursie recytatorskim „Polscy Poeci Dzieciom”.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości poetów polskich piszących utwory dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją.

Podczas konkursu pod uwagę brano w szczególny sposób: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny, w tym: uzasadniony gest sceniczny, ruch i strój.

Uczniowie recytowali utwory  znanych polskich twórców dziecięcych. Pojawiły się wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, H. Niewiadomskiej, W. Bełzy, A. Oppmana i wiele innych. Jury w składzie: Bernadeta Młynarczyk – polonistka z Czarnej Góry, Anna Furczoń – dyrektor biblioteki oraz Krystyna Bafia – bibliotekarka z Białki Tatrzańskiej, miały ciężki orzech do zgryzienia wyłaniając zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli przezwyciężyć tremę, spróbować swoich sił oraz rodzicom, nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, by przygotować dzieci do konkursu.

Dziękujemy również naszym sponsorom – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem oraz GS Tatry w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania, dyplomy i nagrody.